Login

Active Schools Forrester High School Sports Membership 2018-19

Share this activity

Next term start date

03 Sep 2018

Organisation

Active Schools

Activity ref no: FOR-09

Disabled access

Forrester High Cluster Active Schools Coordinator: Shona Clark: Email shona.clark@ea.edin.sch.uk

  • Forrester High School Sports Facilities
    212 Broomhouse Road,
    Edinburgh
  • Active Schools
  • Under 12, Over 12
  • From £0.00 for term
  • various days of the week

Activity description

Sports Membership for all extra curricular clubs. Clubs start week commencing 3rd September. Programme subject to change Monday lunch - Badminton S1-3 Monday after school - Girls Swimming S1-6 Monday after school - Basketball S1-6 Tuesday after school - Cheerleading S1-6 Tuesday after school - Girls Football Tuesday after school - Girls Rugby S1-6 Tuesday after school - Dance S3-6 Wednesday lunch – S3-6 Football Wednesday after school - Dance S1-2 Wednesday after school - Rugby S1-6 Wednesday 445-545- Water Polo S1-3 Thursday lunch – Choice of sports S1-3 Thursday after school - Football S1-2 Training Thursday after school Netball S1-6 Thursday after school - boys Swimming S1-6 Thursday after school - Girls Judo

Term information

  • Crèche available:No

Price type

  • 1 or more clubs
    Free

Remaining dates and times (402 lessons)

Date Club Day Time
23 Oct 2018 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
23 Oct 2018 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
23 Oct 2018 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
23 Oct 2018 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
24 Oct 2018 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
24 Oct 2018 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
24 Oct 2018 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
24 Oct 2018 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
25 Oct 2018 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
25 Oct 2018 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
25 Oct 2018 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
25 Oct 2018 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
25 Oct 2018 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
29 Oct 2018 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
29 Oct 2018 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
29 Oct 2018 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
30 Oct 2018 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
30 Oct 2018 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
30 Oct 2018 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
30 Oct 2018 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
31 Oct 2018 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
31 Oct 2018 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
31 Oct 2018 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
31 Oct 2018 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
01 Nov 2018 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
01 Nov 2018 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
01 Nov 2018 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
01 Nov 2018 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
01 Nov 2018 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
05 Nov 2018 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
05 Nov 2018 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
05 Nov 2018 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
06 Nov 2018 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
06 Nov 2018 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
06 Nov 2018 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
06 Nov 2018 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
07 Nov 2018 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
07 Nov 2018 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
07 Nov 2018 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
07 Nov 2018 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
08 Nov 2018 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
08 Nov 2018 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
08 Nov 2018 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
08 Nov 2018 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
08 Nov 2018 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
12 Nov 2018 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
12 Nov 2018 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
12 Nov 2018 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
13 Nov 2018 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
13 Nov 2018 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
13 Nov 2018 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
13 Nov 2018 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
14 Nov 2018 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
14 Nov 2018 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
14 Nov 2018 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
14 Nov 2018 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
15 Nov 2018 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
15 Nov 2018 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
15 Nov 2018 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
15 Nov 2018 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
15 Nov 2018 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
19 Nov 2018 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
19 Nov 2018 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
19 Nov 2018 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
20 Nov 2018 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
20 Nov 2018 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
20 Nov 2018 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
20 Nov 2018 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
21 Nov 2018 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
21 Nov 2018 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
21 Nov 2018 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
21 Nov 2018 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
22 Nov 2018 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
22 Nov 2018 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
22 Nov 2018 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
22 Nov 2018 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
22 Nov 2018 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
26 Nov 2018 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
26 Nov 2018 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
26 Nov 2018 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
27 Nov 2018 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
27 Nov 2018 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
27 Nov 2018 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
27 Nov 2018 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
28 Nov 2018 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
28 Nov 2018 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
28 Nov 2018 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
28 Nov 2018 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
29 Nov 2018 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
29 Nov 2018 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
29 Nov 2018 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
29 Nov 2018 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
29 Nov 2018 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
03 Dec 2018 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
03 Dec 2018 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
03 Dec 2018 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
04 Dec 2018 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
04 Dec 2018 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
04 Dec 2018 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
04 Dec 2018 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
05 Dec 2018 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
05 Dec 2018 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
05 Dec 2018 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
05 Dec 2018 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
06 Dec 2018 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
06 Dec 2018 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
06 Dec 2018 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
06 Dec 2018 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
06 Dec 2018 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
10 Dec 2018 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
10 Dec 2018 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
10 Dec 2018 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
11 Dec 2018 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
11 Dec 2018 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
11 Dec 2018 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
11 Dec 2018 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
12 Dec 2018 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
12 Dec 2018 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
12 Dec 2018 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
12 Dec 2018 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
13 Dec 2018 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
13 Dec 2018 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
13 Dec 2018 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
13 Dec 2018 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
13 Dec 2018 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
21 Jan 2019 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
21 Jan 2019 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
21 Jan 2019 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
22 Jan 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
22 Jan 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
22 Jan 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
22 Jan 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
23 Jan 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
23 Jan 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
23 Jan 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
23 Jan 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
24 Jan 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
24 Jan 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
24 Jan 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
24 Jan 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
24 Jan 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
28 Jan 2019 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
28 Jan 2019 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
28 Jan 2019 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
29 Jan 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
29 Jan 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
29 Jan 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
29 Jan 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
30 Jan 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
30 Jan 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
30 Jan 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
30 Jan 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
31 Jan 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
31 Jan 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
31 Jan 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
31 Jan 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
31 Jan 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
04 Feb 2019 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
04 Feb 2019 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
04 Feb 2019 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
05 Feb 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
05 Feb 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
05 Feb 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
05 Feb 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
06 Feb 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
06 Feb 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
06 Feb 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
06 Feb 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
07 Feb 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
07 Feb 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
07 Feb 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
07 Feb 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
07 Feb 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
18 Feb 2019 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
18 Feb 2019 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
18 Feb 2019 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
19 Feb 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
19 Feb 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
19 Feb 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
19 Feb 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
20 Feb 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
20 Feb 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
20 Feb 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
20 Feb 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
21 Feb 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
21 Feb 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
21 Feb 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
21 Feb 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
21 Feb 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
25 Feb 2019 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
25 Feb 2019 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
25 Feb 2019 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
26 Feb 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
26 Feb 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
26 Feb 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
26 Feb 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
27 Feb 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
27 Feb 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
27 Feb 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
27 Feb 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
28 Feb 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
28 Feb 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
28 Feb 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
28 Feb 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
28 Feb 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
04 Mar 2019 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
04 Mar 2019 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
04 Mar 2019 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
05 Mar 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
05 Mar 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
05 Mar 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
05 Mar 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
06 Mar 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
06 Mar 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
06 Mar 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
06 Mar 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
07 Mar 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
07 Mar 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
07 Mar 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
07 Mar 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
07 Mar 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
11 Mar 2019 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
11 Mar 2019 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
11 Mar 2019 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
12 Mar 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
12 Mar 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
12 Mar 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
12 Mar 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
13 Mar 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
13 Mar 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
13 Mar 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
13 Mar 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
14 Mar 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
14 Mar 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
14 Mar 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
14 Mar 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
14 Mar 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
18 Mar 2019 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
18 Mar 2019 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
18 Mar 2019 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
19 Mar 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
19 Mar 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
19 Mar 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
19 Mar 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
20 Mar 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
20 Mar 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
20 Mar 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
20 Mar 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
21 Mar 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
21 Mar 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
21 Mar 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
21 Mar 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
21 Mar 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
25 Mar 2019 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
25 Mar 2019 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
25 Mar 2019 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
26 Mar 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
26 Mar 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
26 Mar 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
26 Mar 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
27 Mar 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
27 Mar 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
27 Mar 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
27 Mar 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
28 Mar 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
28 Mar 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
28 Mar 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
28 Mar 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
28 Mar 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
01 Apr 2019 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
01 Apr 2019 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
01 Apr 2019 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
02 Apr 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
02 Apr 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
02 Apr 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
02 Apr 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
03 Apr 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
03 Apr 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
03 Apr 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
03 Apr 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
04 Apr 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
04 Apr 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
04 Apr 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
04 Apr 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
04 Apr 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
08 Apr 2019 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
23 Apr 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
23 Apr 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
23 Apr 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
23 Apr 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
24 Apr 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
24 Apr 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
24 Apr 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
24 Apr 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
25 Apr 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
25 Apr 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
25 Apr 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
25 Apr 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
25 Apr 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
29 Apr 2019 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
29 Apr 2019 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
29 Apr 2019 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
30 Apr 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
30 Apr 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
30 Apr 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
30 Apr 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
01 May 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
01 May 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
01 May 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
01 May 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
02 May 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
02 May 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
02 May 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
02 May 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
02 May 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
08 May 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
08 May 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
08 May 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
08 May 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
09 May 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
09 May 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
09 May 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
09 May 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
09 May 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
13 May 2019 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
13 May 2019 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
13 May 2019 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
14 May 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
14 May 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
14 May 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
14 May 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
15 May 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
15 May 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
15 May 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
15 May 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
16 May 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
16 May 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
16 May 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
16 May 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
16 May 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
20 May 2019 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
21 May 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
21 May 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
21 May 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
21 May 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
22 May 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
22 May 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
22 May 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
22 May 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
23 May 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
23 May 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
23 May 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
23 May 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
23 May 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
27 May 2019 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
27 May 2019 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
27 May 2019 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
28 May 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
28 May 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
28 May 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
28 May 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
29 May 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
29 May 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
29 May 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
29 May 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
30 May 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
30 May 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
30 May 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
30 May 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
30 May 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
03 Jun 2019 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
03 Jun 2019 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
03 Jun 2019 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
04 Jun 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
04 Jun 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
04 Jun 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
04 Jun 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
05 Jun 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
05 Jun 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
05 Jun 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
05 Jun 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
06 Jun 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
06 Jun 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
06 Jun 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
06 Jun 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
06 Jun 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
10 Jun 2019 Badminton S1-6 Monday 12:50 pm - 01:30 pm
10 Jun 2019 Basketball S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
10 Jun 2019 Girls Swimming S1-6 Monday 03:30 pm - 04:30 pm
11 Jun 2019 Cheerleading S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
11 Jun 2019 Girls Rugby S1-S6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
11 Jun 2019 Girls Football S1-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
11 Jun 2019 Dance S4-6 Tuesday 03:30 pm - 04:30 pm
12 Jun 2019 Football S3-6 Wednesday 12:50 pm - 01:30 pm
12 Jun 2019 Dance S1-3 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
12 Jun 2019 Boys Rugby S1-6 Wednesday 03:30 pm - 04:30 pm
12 Jun 2019 Water Polo S1-3 Wednesday 04:45 pm - 05:45 pm
13 Jun 2019 Pupil choice of activity S1-3 Thursday 12:50 pm - 01:30 pm
13 Jun 2019 Football S1-2 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
13 Jun 2019 Boys Swimming S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
13 Jun 2019 Netball S1-6 Thursday 03:30 pm - 04:30 pm
13 Jun 2019 Girls Judo Thursday 03:30 pm - 04:30 pm

Venue details

Forrester High School Sports Facilities

212 Broomhouse Road
Edinburgh
EH12 9AE
Tel: 0131 334 9262
Email: Admin@forrester.edin.sch.uk
Website: http://www.forrester.edin.sch.uk/

Disabled access

Bus Routes:

View all activities at this venue

Community Learning

Go to the City of Edinburgh Council

www.joininedinburgh.org would like to store information (cookies) on your computer. By continuing to use this site, you consent to this.
More info